Keikat

2024

17.4. Susanna Leppänen - Tampere,  Telakka

13.4. Susanna Leppänen - Helsinki, Roasbergin alakerta

12.4. Susanna Leppänen - Forssa, Kirjasto

10.4. Susanna Leppänen - Oulu

6.4. Susanna Leppänen - Kannus, Kahvibaari

5.4. ITE EEROLA - Tampere, Laterna - FB

23.3. ITE EEROLA - Monde, Rovaniemi

21.3. Rokki-Mari (+ Mustat kalsarit, Nuoret metsänvartijat) - Helsinki, Hard Rock House

16.3. ITE EEROLA (+Lasten hautausmaa, Keltainen kissa) - Tampere, Tullikamari - FB

15.3. ITE EEROLA - Turku, Utopia

1.3. ITE EEROLA - Helsinki, Nikos Gyros

14.2. Rokki-Mari (+Markiisi Ahonen, Realismi,  James Reipas) - Helsinki, Playhouse Bar - FB

10.2. The Rocks (+ Jannen hengentuotteet) - Tampere,  Pethaus - FB

9.2. The Rocks (+Risto soolo, Lirpo) - Helsinki, Hard Rock House Roihuvuori - FB

8.2. Vulvarutto (+Äkkiä Kukkia, Hullu Pappila) - Helsinki, Semifinal - IG

20.1. Rokki-Mari (+Maria ja Marsialaiset, KYKS) - Tampere, Onkiniemi Ateljee - FB 

12.-13.1. Susanna Leppänen & Vallitseva tilanne - Folklandia-risteily

6.1. Rokki-Mari (+Prospero) - Helsinki, Linna Bar - FB

5.1. Vulvarutto (+Minä ja Nieminen) - Tampere, Maanalainen - FB

2023

30.12. Vulvarutto (+Taivaankehrä) - Helsinki, Tenho Restobar

16.12. Sepänkadun Köyhät & Nöyryytetyt (+Aqua-Wreck, Kodinrikkojat, Varis) - Rauma, Brummi

15.12. ITE EEROLA - Rovaniemi, Musta Kissa 

11.12. ITE EEROLA - Tampere, Metso LIVE

9.12. ITE EEROLA (+Samuli Putro, Kalle Ahola & Puut) - Tampere, Tavara-asema - FB

9.12. Sepänkadun Köyhät ja Nöyryytetyt - Pori, One For The Road 

8.12. Susanna Leppänen (w/ Janne Masalin) - Jyväskylä, Vakiopaine

7.12. ITE EEROLA - Turku, Bar Ö

5.12. ITE EEROLA (+Hannibal & Hot Heros, Grand Chief) - Oulu, Rotosrock

1.12. Vulvarutto - Tampere, Vastavirta (Soul of Hirvi) - FB

29.11. Vulvarutto (+Siistit limakalvot) - Helsinki, Ravintola Käpygrilli - FB

18.11.  Pupurutsa, Vulvarutto (+Raptus) - Tampere, Onkiniemi Ateljee - FB

11.11. ITE EEROLA (+Aleksi Mattila, Penseät hevoset) - Kokkola, Ykspihlajan monitoimitalo

11.11. Susanna Leppänen & Vallitseva tilanne - Jyväskylä, Keski-Suomen Kulttuurigaala

20.10. Sepänkadun Köyhät & Nöyryytetyt LEVYJULKKARIT (+Ondi, Duo Saara & Mikko) - Pori, Studio Hilkka - FB

20.10. Sepänkadun Köyhät & Nöyryytetyt (akustinen) - Porin Levykauppa

20.10. ITE EEROLA (+Profeetta, Kyks, Jupu Tupuna) - Jyväskylä, Mäkitorppa

19.10. ITE EEROLA (+Diliana Stoyanova, Piltonen & Jalvela) - Helsinki, Tenho Restobar - IG

7.10. ITE EEROLA - Tampere, O'Connels (Lost in Music) 

6.10. ITE EEROLA (+Baabelin Nulikat, Risto) - Tampere, Vastavirtaklubi

6.10. Susanna Leppänen & Vallitseva tilanne - Savonlinna, Kulttuurikellari

30.9. ITE EEROLA - Pori, Galleria 3h+k (Porin juhlaviikot)

30.9. Hambug - Jyväskylä, Huruväen antimet, Hiisi

23.9. ITE EEROLA - Kuopio, Tähtisumuklubi @ Sotku

23.9. Vulvarutto - Tampere, Studio 6

16.9. ITE EEROLA (+Mannonen, Takalo, Jupu Tupuna) - Kajaani, Narnia

15.9. ITE EEROLA (+Tuomo Mannonen, A. Takalo, Jupu Tupuna) - Oulu, Snooker Time

15.9. Pillow, Sepänkadun Köyhät & Nöyryytetyt - Tampere, Vastavirta-Klubi

14.9. Pillow (+Sumuposauttaja, Taikayö Camping) - Helsinki, Lepakkomies

13.9. Vulvarutto (+Daniela Lila) - Playhouse Bar, Helsinki

9.9. ITE EEROLA - Rovaniemi, Korundi (Taiteiden yö)

2.9. Vulvarutto - Helsinki, Nimby-Rokki - FB

25.8. Hambug (Susanna Leppänen & Leeni Hämynen) - Jyväskylä, Kaitafilmijuhlat

19.8. Vulvarutto - Tampere, Härstock - FB

18.8. Vulvarutto (+ Deep water, Slowenya) - Seinäjoki, Rytmikorjaamo - FB

12.8. Hambug (Susanna Leppänen & Leeni Hämynen) - Kyyjärvi, Kyyjärven taidekesä

11.8. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Helsinki, Etno-Espa

2. - 5.8. ITE EEROLA, The Rocks, Kytäjä - Kuusamo, Epäjohdonmukaisten tanssiaiset 

4.8. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Karhofest, Kuopio

3.8. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Rajamäen tila, Urjala

22. 7. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Kyyjärvi, Kyyjärven taidekesä

22. 7. Vulvarutto (+Surplus, Kuoliokuja 12600) - Helsinki, Lepakkomies

20.7. Kytäjä - Helsinki, Hard Rock Roihuvuori

15.7. ITE EEROLA - Tampere, Savulohirock - FB

14&15.7. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Kaustinen Folk Music Festival

9.7. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Kruukkila, Karstulan musiikki viikko

8.7. ITE EEROLA - Karkku, Karkkuvesti

8.7. Kytäjä - Hämeenlinna, Hauhon musiikkijuhlat

8.7. Hambug (Susanna Leppänen & Leeni Hämynen) - Viitapohja, Lettolan törmäys - FB

1.7. ITE EEROLA (+Pekko Käppi, Janne Masalin) - Kajaani, Oulujärven Rock-risteily - FB

30.6. Pillow (+Ghost On TV, Taikayö Amping) - Helsinki, Bar Loose

30.6. Susanna Leppänen & Vallitseva Tilanne - Ikaalinen, Sata-Häme Soi

23.6. Susanna Leppänen - Sipoo, Kaunissaaren Ravintola

17.6. ITE EEROLA - Helsinki, Elmufest - FB

17.6. Pölykuu - Mikkeli, Rokkala DIY Jam - IG

17.6. Vulvarutto - Helsinki, Waves 2023 - FB

15.6. ITE EEROLA - Helsinki, Roihuvuoren Rio

14.6. ITE EEROLA (+Risto) - Porvoo, Porvoon Kulttuurilaiva - FB

13.6. ITE EEROLA (+Elias Is A Mess, Pimeä hedelmä) - Tampere, Laikunlava - FB

4.6. ITE EEROLA - Rovaniemi, Tyttöjen talon 10-vuotisjuhla - FB

31.5. Vulvarutto - Helsinki, Sörkän Ruusu

27.5. Vulvarutto - Jyväskylä, Yläkaupungin yö

26.5. Ilja Karsikas - Helsinki, Hard Rock Roihuvuori

24.5. Vulvarutto - Helsinki, Playhouse Bar

20.5 Moppi (+Miia Junes) - Helsinki, Ravintola Paussi - FB

20.5. Vulvarutto - Helsinki, Ääniwalli - Sonic Rites Festival

19.5. Susanna Leppänen (+Helmi-Ada & Folkjykä) - Tampere, Onkiniemi Ateljee

12.5. ITE EEROLA (+Baabelin nulikat) - Rovaniemi, Grande - FB

12.5. Pölykuu (+Fernet Underground & Too Slow) - Helsinki, Bar Loose

28.4. ITE EEROLA - Tampere, Bar Hönö - Simailu

22.4. Ilja Karsikas - Tampere, Metson messut

21.4. Ilja Karsikas (+Hiekka & Janne Tapion sisäinen avaruus) - Tampere, Vastavirran Terassi Pub Yläkerta - FB

20.4. ITE EEROLA (+Mummin kullat & Jere Valkonen) - Jyväskylä, Vakiopaine - FB

3.4. Pölykuu - Tampere, Vastavirta - FB

31.3. Pillow - Tampere, Vastavirta - FB

31.3. Vulvarutto - Helsinki, Lepakkomies - FB

26.3. Vulvarutto - Espoo, Lippulaivan kirjasto - FB

24.3. ITE EEROLA (+bändi) - Tampere, Telakka - FB

24.3. Susanna Leppänen - Jyväskylä, Kankaan Sauna

23.3. ITE EEROLA - Rovaniemi, MustaKissa Kuppila (Sanataideilta) - IG

25.2. The Rocks (Moppi) - Helsinki, Alppilan kultainen kulaus - FB

18.2. ITE EEROLA - Tampere, Tampere-talo - FB

17.2. ITE EEROLA - Turku, Bar Kuka - FB

16.2. ITE EEROLA - Tampere, Romu & Random

12.2. ITE EEROLA - Kokkola, Snellmankoti

12.2. Hambug (Susanna Leppänen & Leeni Hämynen) - Karstula, Ruukki

11.2. ITE EEROLA - Seinäjoki, Steiner-koulu